31 Mart 2010 Çarşamba

karakovan ustası

Karakovan ustası Nuri BOSTAN amcayı yakalayıp bu resmi çektik,nuri dayı bu tip karakovanların imalatını yapabilen nesli tükenmekte olan bir amcamız,buradaki her boy kavanın işçiliğini yapmış kendisi,aşağıda bir adet videomuzda var tabii. Nuri amca ve karakovanlar;bu kovanların hepsi Çayeli'nde külünkoğlu arıcılık dükkanından temin edilebilir. Burada necati abinin oğlu mustafa kendilerinnin tasarımı olan ve çok elverişli bir çerçeve delme makinası. makinanın daha yakından görünüşü. Bu arada ;arılarımız havalarla büyük bir mücadele içersindeler,ama yinede durumlar fena sayılmaz, bir hafta önce yağan karın tahribatı arılarımızın gelişimini 20 gün ertelemesiyle birlikte kardan önce açmış olan çiçeklerinde tümü şiddetli don nedeniyle telef olmuştu.Fakat allahın izniyle tabiat kendini kısa sürede onardı diyebiliriz,resimdeki çiçeğimiz bir tür ballı baba arılar çok seviyor bu yıl epeycede var olduğu görülebilmekte. Buda açmış durumdaki komar çiçekleri. Açmamış fakat iyici ireleşmiş komar goncaları. Beyaz şeftali çiçekleri. Normal şeftali. Denize sıfır açmış durumdaki komar çiçekleri. yerdeki kır çiçeklerinden. Buda bir tür kardelen olsa gerek,üzerindeki arıya dikkat!!! Beyaz yabani menekşe.

7 yorum:

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Salih abi yav telefon ediyorum ediyorum cevap vermiyolar spariş verecem ama:)

demircioğlu dedi ki...

salih abi hoş geldin, kayıplardasın bayadır. özlettin kendini.

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Arıcı Allah Nuri beye uzun ömürler versin vede sanatını güzel icra etsin,verimli sezon dileklerimle.

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Salih bey, Nuri dayı hem işinin hemde lafın erbabı.Video da sonunu iyi baglamış.Allah uzun ömür versin.Saglıcakla kalın.

taskın dedi ki...

resimler ve görüntüler şahane
başarılar abime
iyi bir sezon olsun

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Arıcı,31 mart 19 Nisan uzun bir süre değilmi?Saygılarımla

ALİ TÜRK dedi ki...

Salih abi bu sıralar tüm haberlere bakamıyorum, haberleri incelerken çerçeve delme aparatını Türkiyede ilk yapıp tanıtan kişi Kenan Gişan'dır. Bu konuda onun adıda geçmeliydi. Kal sağlıcakla.