26 Ocak 2011 Çarşamba

ARI BAKIMI.

İstanbul seyahatımızdan gribal enfeksiyonla birlikte Rizeye geldik burda havalar İstanbula göre çok daha yumuşak ve ruzgarsız 24 ocak günü(dün)sahile yakın olan arılığımı kontrol amaçlı bir ziyaret ettim,hava çok sıcaktı iç kontroluda yaptım,arılar genel olarak iyi azda olsa yavru var arı mevcudu olarak iyiler.zaten şunun şurasında marta ne kaldı dersek bu arıların önü açık gibgi.
Polen gelişi güzel hatta arılarda polan stoklanmış durumda buda ananın günlerin uzamasıyla beraber yavru atma içgüdüsünüde harekete geçirecektir. pril,pril baharı aratmayacak güzel bir hava ortamı olunca arılarda bunun tadını çıkartmazlarmı!?uçuşlar güzeldi. Gül her zaman gül gibidir,arılığımın yanıda açan bir gül. Bilmiyorum türkiyenin diğer yerlerinde ballı baba açmışmı ama burda arıları morartmayada başlamışlar. Harika bir karadeniz resmi isteyen masa üstü yapabilir çayeli çimento tesisleri yanı5. Yine arılarımın olduğu yerden çayelinin doğu tarafından bir kısım asıl şehir gözükmememkte. Bu sonbaharda havalar çok iyi gitmişti,arılarımın yeni dünya çıçeklerinden çok iyi faydalandıklarını gözlemlemiştim,şimdi arıların bu meyvelere neler kattıklarını meyvelerin olgunlaşmaya başlamasıyla daha net bir şekilde ortaya çıkmakta.hiç olmadığı kadar meyve vermiş durumdalar. bir ay önce doğmuş buzağı yengemin. Bu resime bakınca ilginç olan portakalın mayısta çiçek açması gerekirken şimdiden çiçek açması ilginç.

2 yorum:

mahmudiyearicilik dedi ki...

Öncelikle geçmiş olsun. Ne güzel hava. Biz ne zaman kovan açabileceğiz bakalım, hayırlısı.
Saygılar

demircioğlu dedi ki...

salih abi hoşgeldin, arılarınında keyfi keyif yani ha. orada nası çalışıyorlarsa
oturup manzarayı izlemek varken :)) diğer fotoğraflar da güzel. buzada cins bişeye benziyor çok sevdim. ara vermeyin sik sik paylaşım yapın izlemesi çok eğlenceli oluyor. ellerine sağlık hayırlı akşamlar.