5 Mart 2008 Çarşamba

ALİ TÜRK ANALARI

Sevgili dostum ali TÜRK üngönderdiği ana arılar sağlıklı bi şekilde bana ulaştı ,akşam geç olduğu için anaları tatbik işi yarına kaldı .Bu konuda haber ve fotoların devamını yarın akşam yayınlayacağım.
ALİ TÜRK kardeşime şükran düygularımı sunuyorum ve kendisine asıl teşekkürü hafta sonu kendisiyle yüz üyze görüşerek (Allah nasip ederse)yapmak istiyorum.

9 yorum:

Adsız dedi ki...

salih abi hadi iyisin in�allah ar�lar� kurtaracaks�n SEL�M

TUNCAY ERDEM dedi ki...

Salih abi Ali Turk gorevini yapti, simdi sira sende...:)))Hadi insallah sorunsuz kabullenirler analari...

Büyükdereli Ayhan dedi ki...

Gördün mü ? salih kardeş bir dilekte bulunduk bak gerçekleşmiş. Hadi yine iyisin !!!
Anaların hayırlı olsun . Bu anaları takip et bakalım gelişmesi nasıl olacak.
selamlar.

UĞUR KIRAN dedi ki...

SALİH BEY BELKİ BİLİYORSUNUZ, İNCE BİR AYRINTI VAR; O KIZALARA SU VERMEYİ UNUTMAYI KAFESTE KALDIKLARI SÜRECE.bEN ÖYLE BİR ACEMİLİK YAPTIM VE DAHA KOVANA VERMEYE FIRSAT KALMADAN ÖLDÜRDÜM HAZIR ANALARI, HAYIRLISI OLSUN BAŞARILAR

Ballı Baba dedi ki...

Salih hayırlı olsun. Bu mevsimde ana sayılmaz onlar, zaten yazmıştım bir kasa bal yapacak kovan seviyesindedirler. Yanlız unutma bunlar gebzeli, günde 4 defa çay içerler....
Not:Anaları kovana verince arıları 2-3 gün şurupla veya kek ver ki kabullenme kolay olsun

salih arıcı dedi ki...

dostlarım görüş ve önerilerinize teşekkürler .hepsinin gereği en iyi şekilde yapılacaktır.saygılar...

salih arıcı dedi ki...

dostlarım görüş ve önerilerinize teşekkürler .hepsinin gereği en iyi şekilde yapılacaktır.saygılar...

kadıoğlu dedi ki...

abi o na arıların çok iyi bakılmasını istiyom senden çünkü o anaların biri nin ali huhteşem hoca ve bende 12 ocaktan kalma anısı çok hatta aliye arılığa her gittiğini öğrendiğimde sorardım bizimki ne yapıyor diye şimdi sana soracam artık. o arı kendine gelecek birde kendi vilayetime gidecek. o anaların biri ile ilgili bilgi almak istiyorsan 12 ocak tarihli yazımda öldürmeyen allah öldürmez başlıklı yazıyı oku allah hayırlı uğurlu etsin.

Ali Türk dedi ki...

Arkadaşlar blogumda yazdım bu anaarılar kalitesiz olabilir eylül sonu eşleştiler ve ırklarının ne olduguda belli degil.Çünkü Denizli'den gelen arıların oğularının anarılarını alıp kovanlara verdik.Bunlar kendi yumurtalarından yeni anaarı yaptılar.Yani kalitesi tarışılır,ama istepne olrak iki ay idare etmesi yeterli yeterki kabul görsün.Paketi poşete koymadan ben su vermiştim su sorunu yoktur sanırımda genede su verilirse iyi olur.

Ben bu yaz anaarıları kovana verdim,kek yerini tam açmadım bu paketteki hava yerini açmiştım tam dört gün sonra gittim tam keki bitirmek üzereydiler.Yani küçük delik açılıp kutu kovana verildiginde 5 günde arılar anaarıya ulaşıyor bunuda bir yere not edin.

Yanlız bu mevsimde anaarı kabul ettirmek zor,fakat arılar daha yalancı anaya yakalanmamış bu bir şans.